Bank in media

Закарпатці можуть не боятися економічної кризи. Адже про нас подбає «Коопінвестбанк».

20.05.2009

Вже декілька років поспіль українські банкіри відзначають своє професійне свято на державному рівні. І чи то держава стала уважнішою до працівників цієї сфери, чи діяльність їх стала більш продуктивною та результативною, втім у фінансових установ є гарна нагода оцінити власні здобутки і надалі вдосконалюватися. З якими ж результатами підійшли до цієї події в ТОВ КБ «Коопінвестбанк» дізнавалася у голови правління Мирослава Гісема.

Мирославе Володимировичу, по-перше, вітаю з професійним святом. Та все ж ситуація на ринку така, що приводів для оптимізму мало – ми переживаємо певну кризу банківської ліквідності. А для клієнтів «Коопінвестбанку» які наслідки вона матиме?

Справді, зараз як ніколи відчувається криза банківської ліквідності не тільки в Україні, але й в усьому світі. Через те, що інфляцію ніяк не вдається подолати, з кінця квітня ставки по міжбанківським кредитам виросли до рекордної позначки – 45% річних! Тому деякі фінансові установи значно підвищують відсоткові ставки для фізичних осіб, а юридичних узагалі відмовляються кредитувати. А це означає, що економіка зупиняється у своєму розвиткові, відбувається певне охолодження. Наш же банк, як і раніше, достойно витримує будь-які кризові ситуації, і, як юридична особа, підтверджує свою репутацію. І наші постійні клієнти це добре відчувають. Бо ж ми і надалі намагаємося підтримувати їх, а при потребі – збільшуємо кредитні лінії, суми кредитів. А якщо навіть і піднімаємо відсоткові ставки, то так, що вони цього навіть не відчувають – на одну-дві позиції, не більше. Тому клієнти ніякого дискомфорту і тривоги не зазнають, це я вам абсолютно точно можу сказати.

До того ж ми, як професіонали, постійно плануємо свою діяльність, робимо прогнози. Тому сьогоднішню кризу ми передбачили завчасно і пішли на випередження. І зараз маємо навіть деякий надлишок ресурсів.

А в якій валюті зараз краще брати кредити, на вашу думку?

Це повністю залежить від потреб клієнта. Якщо він, приміром, займається експортною-імпортною діяльністю, то однозначно в доларах чи євро. Ну а коли орієнтація на внутрішній ринок – то в гривні, звичайно. До того ж вона досить стабільна останнім часом. Це ми вже давно говоримо усім нашим клієнтам. І ті, хто нас послухав, тепер тільки вдячні. Вони за останні чотири роки нічого не втратили, тільки виграли. Ще краще, хто має змогу , нехай тримає гроші і в гривнях, і в доларах, і в євро. У рівних пропорціях. Тоді не прогадає.

Раніше, наскільки мені відомо, ваш банк обслуговував бюджет Закарпаття. Не плануєте повернутися до цієї практики?

Скажу більше – не тільки плануємо, але вже й повернулися. Право на касове облсуговування бюджету ми отримали вже більше трьох років , а з початку року ми почали працювати з вільними коштами бюджету. Хоча це зовсім не означає, що почнемо розраховувати винятково на допомогу держави. Бо ж «Коопінвестбанк» завжди орієнтувався лише на власні сили. Але тепер з’явилася нагода змусити працювати ті кошти, які знаходяться на рахунках Державного казначейства, в інтересах краю. Ми розміщаємо їх у промислове виробництво, у розвиток сільського господарства Закарпаття. Одне слово, розвиваємо економіку області. Крім того, і розрахункові зобов’язання ми виконуємо вчасно, день у день.

Неможливо не помітити, що кількість банків на Закарпатті збільшується фактично з геометричною прогресією. У нас їх вже більше, ніж у деяких країнах. Як тоді конкуренцію долаєте?

Як це не парадоксально прозвучить, але чим більше банків, тим активніше росте наша клієнтська база. Ті фінансові установи, які відкриваються зараз на Закарпатті, в основному орієнтуються на фізичних осіб. Їх приваблює прикордонна зона, досить високий рівень життя населення (якщо порівнювати з іншими областями). Крім того вони хочуть і свою географію розширити, заявити про себе. А реально інтересами краю мало хто переймається. Тому ті клієнти, які донедавна обслуговувалися в банках, викуплених іноземними інвесторами, переходять до нас.

«Коопінвестбанк» давно вже визначив найкращу для себе стратегію. І той сектор, на який ми орієнтуємося (маю на увазі у першу чергу корпоративних клієнтів та юридичних осіб), відчуває всі переваги обслуговування саме в нашій фінансовій установі. Ми більш гнучкі, оперативні. Всі питання вирішуються на місці й набагато швидше, бо ж головний офіс - в Ужгороді. Кредитний комітет тут же. Тому рішення не затягуються, а приймаються у найкоротші терміни.

«Кооопінвестбанк» відноситься до невеликих фінансових установ. Але від цього наші клієнти тільки виграють. Адже з кожним із них ми добре знайомі. Наші менеджери можуть проконсультувати вкладників із будь-якого питання, обслужити в позаурочний час і т. д. І в 99 випадках із ста клієнти можуть бути певні – рішення винесемо на їх користь. Навіть можемо зменшити комісію чи відкрити кредит без застави,враховуючи звичайно всі ризики. Словом, за довіру платимо довірою ж.

Крім того, наші працівники в курсі політичної ситуації в країні, знають місцевий менталітет. Роками вже дотримуємося того принципу, що тарифна політика має бути гнучкою. Тому намагаємося індивідуально працювати з кожним клієнтом, враховувати його потенціал, і здебільшого завжди йдемо назустріч.

А які ще переваги отримують ваші клієнти? Якими послугами можуть скористатися?

Їх є дуже багато, адже ми виконуємо майже всі операції. Важливим аспектом є розвиток інфраструктури краю. І власне підтримкою інвестиційних програм регіону ми займаємося вже не перший рік. Крім того кредитуємо підприємства й організації, як я вже зазначав, фінансуємо експортно-імпортні операції, безплатно відкриваємо рахунки пенсіонерам. Ми не ганяємося за піаром і новими пропозиціями. За 15 років єдиний закарпатський банк зарекомендував себе як надійний партнер краян. Щоразу намагаємося працювати з клієнтами так, аби вони не відчували недоліків обслуговування, були задоволені його рівнем. До речі і плинність кадрів у нас мінімальна.

Плануємо також географічно розширятися. Маємо відділення у Києві, до кінця року запрацюємо і у Львові. Ще хочемо відкрити відділення у Харкові, Одесі, Дніпропетровську. Наші клієнти ростуть, розширюють сфери своєї діяльності, тому слідом за ними розширяється і наша мережа.

При цьому «Коопінвестбанк» чи одна з небагатьох фінансових установ краю , яка пішла в район, у невеликі населені пункти (смт Солотвино, смт Великий Березний, с. Минай, с.Керецьки). Ми це робимо навіть тоді, коли відділення не є прибутковими. Тому, бо хочемо бути ближчими до людей і оперативно реагувати на їх потреби. Так, наприклад, зараз в стадії відкриття ще одне відділення в Жданієві. Там на десять сіл – жодного банку! І людям доводилося аж у Воловець їхати.

Наскільки пам’ятаю, ви планували почати роботу з цінними паперами. Щось вже зроблено у цьому напрямку?

Вже з червня починаємо працювати на ринку цінних паперів та з дорогоцінними металами. Підходимо до цього дуже обережно та виважено, бо хочемо мінімізувати усі ризики. А попит на ці послуги є однозначно, бо наші клієнти що далі, то більше хочуть купувати дорогоцінні метали, відкривати в них депозити. Незабаром в Ужгороді буде два наші депозитарії. Люди бояться тримати вдома не тільки коштовності та гроші, але й документи, антикваріат. А оскільки клієнти довіряють нам, то ми відгукнулися на їх потребу мати надійне та безпечне місце, де би зберігалися речі бодай на час відпустки.

Невдовзі плануємо вступити ще й до міжнародної платіжної системи Visa. Ми вже є членами Master Card International і переконалися - продукт користується попитом і справді потрібний людям.

Крім того в кінці 2009 року наш банк, який зараз є комерційним, стає акціонерним. Тоді ми вже будемо котирувати свої цінні папери, продавати їх на ринку і станемо абсолютно відкритими, прозорими і доступними для юридичних, фізичних осіб.

Що ж, залишається побажати вам лише успіху в цьому.

Дякую. У свою чергу, я би хотів привітати наших клієнтів, усіх колег, працівників банку зі святом. Нехай стабільність, достаток і професійні здобутки стануть буденним явищем, а слово «криза» буде невідоме ні нам, ні нашим родинам.

Розмовляла Людмила ОЛІЙНИК.

 

Print version